Які організації можуть скористатися новим порядком?
Лише неприбуткові організації можуть бути визнані критичними. Основні вимоги включають:
- Неприбутковий статус (внесення до Реєстру неприбуткових організацій).
- Реалізація гуманітарних проєктів в Україні, таких як допомога внутрішньо переміщеним особам, підтримка постраждалих від війни, чи турбота про дітей та літніх людей.
- Наявність міжнародного партнера, який фінансує проєкт.
- Співпраця з державними органами.
- Бездоганна ділова репутація.
Як відбувається бронювання працівників?
Спочатку організація подає документи до Мінреінтеграції. Спеціальна комісія розглядає їх і вирішує, чи включати організацію до Переліку критичних організацій. Якщо рішення позитивне, організація подає списки працівників на бронювання, які затверджуються Міноборони.
Які документи необхідно зібрати?
Організації потрібно підготувати великий пакет документів (11 пунктів), включно зі статутом, підтвердженням статусу неприбутковості, договорами з міжнародними партнерами та листами про співпрацю з органами влади. Важливо, щоб документи були оформлені правильно, інакше їх не розглядатимуть.
Скільки працівників можна забронювати і на який термін?
Можна забронювати 100% військовозобов’язаних працівників. Бронювання надається на один рік, або на тривалість проєкту, якщо вона менша.
Станом на вересень 2024 року до Переліку включено 43 організації, що дозволить їм ефективно продовжувати свою роботу і забезпечувати допомогу під час війни.