Формат воркшопу є актуальним та затребуваним в реаліях сьогодення. Це пов’язано з розвитком сучасних підходів до навчання, професійного зростання та командної роботи. Саме Воркшопи дають змогу учасникам не лише слухати теорію, але й активно залучатися до процесу навчання через практичні завдання. Це дозволяє краще засвоїти нові знання, оскільки люди вчаться через власний досвід, постійну взаємодію учасників як між собою, так і з тренерами чи фасилітаторами, сприяє обміну ідеями, пошуку рішень та колективному мозковому штурму, що значно підвищує ефективність.
Саме в такому форматі фахівці ГО «Вчення» проводять потужні воркшопи, які мають на меті зміцнення фінансової спроможності та організаційної стійкості громадських організацій (ОГС), об’єднуючи їх навколо спільної мети — створення ефективних, стійких та впливових організацій, здатних відповідати на сучасні виклики.
Зібрав понад 70 учасників з 13 регіонів України. Це був перший у своєму роді захід, що мав на меті надихнути представників ОГС отримувати нові знання для розвитку своїх організацій. Програму Воркшопу було адаптовано під конкретні потреби та запити учасників. Завдання та глибина розкриття тієї чи іншої теми залежали від рівня підготовки учасників чи проблематики, яка обговорювалась на різноманітних сесіях:
Учасники отримали доступ до практичних кейсів, порад експертів та можливість працювати у форматі запитань-відповідей, що дозволило кожному з учасників самостійно чи в команді однодумців пройти повний цикл проєктного життя — від ідеї до звітування перед донорами.
Саме Воркшоп — це місце, де можна отримати відповіді на конкретні запити або шляхи вирішення конкретних проблем, одразу можна побачити прикладне застосування нових знань та вмінь.
Ефективна та працююча Формула ОГС — стійка організаційна модель, яка інтегрує різні елементів управління в єдину структуру — від проєктного менеджменту та HR до фінансового моніторингу й бюджетування.
Постійну взаємодія учасників як між собою, так і з тренерами чи фасилітаторами, обмін ідеями, колективний пошук рішень забезпечили не тільки отримання учасниками знань, а й мотивацію для подальшого розвитку.
Визначаючи Програму другого воркшопу, команда “Вчення” проаналізувала запити від організацій, виявила актуальні потреби в діяльності ГО в сучасних реаліях.
«Розбудова організаційної спроможності громадських організацій” — тема, яка актуальна як для новостворених організацій, так і для тих, які вже давно працюють: ім потрібні нові знання, нові підходи, розуміння про зміни, які постійно відбуваються в законодавстві, про ефективну діяльність в проектах тощо.
85 учасників, які взяли участь в заході, отримали комплексну підтримку, що включала стратегічне планування, менторські сесії та тренінги з фандрейзингу, HR-процесів, фінансового аудиту та юридичного супроводу.
На Воркшопі експерти організації поділилися своїми напрацюваннями, практичними порадами, досвідом у підтримці та розвитку організаційної спроможності організацій, спільно працювали над розробкою (або оновленням) політик та положень, бюджетуванням організації та проектів, організацією закупівель, оптимізували свої внутрішні процеси, такі як HR і фінансовий менеджмент.
Особливою цінністю воркшопу став практичний підхід — учасники працювали у групах, ділилися досвідом та проходили нетворкінгові сесії, де закріплювали отримані знання на практиці.
Воркшопи — це мають спільне бачення: посилення спроможності громадських організацій для їхнього сталого розвитку та впливу на соціальні зміни в Україні.
Основна мета цих заходів — допомогти ОГС стати фінансово стійкими та організаційно зрілими. Завдяки таким заходам громадські організації можуть не тільки вирішувати поточні проблеми, а й формувати довгострокові стратегії розвитку, адаптуючись до нових викликів зовнішнього середовища.
“Вчення” має знання, досвід та бажання не тільки постійно самовдосконалюватись, а й ділитись набутими знаннями та досвідом з іншими!
02064, м. Київ,
просп. Червоної калини,
89Б, офіс 19
Україна